Co všechno vytváří u zákroku plastiky prsou ceny

Člověk neznalý skutečného stavu věcí se v případě plastiky prsou ceny zákroku může až zhrozit. Proč? Protože 99 % všech operací (tedy zákroků prováděných v celkové anestezii a vyžadujících hospitalizaci) lidé podstupují ze zdravotních důvodů a jako lékařem indikované jsou hrazeny pojišťovnou. 

Kdyby pacienti tušili, kolik pojišťovna platí za jejich operaci slepého střeva nebo výměnu kyčelního kloubu, protočily by se jim – lidově řečeno – panenky. Že je český systém zdravotního pojištění velkorysý a fungující, je samozřejmě dobře. Ale způsobuje, že obyčejní lidé ztrácejí kontakt s realitou. Neuvědomují si, kolik to všechno vlastně stojí. 

Pozor na marketingové triky v tržním hospodářství aneb násobte dvěma

Pro nějaký druh plastické operace prsu mohou existovat zdravotní důvody (např. silné bolesti zad), potom se na úspory nemusí vůbec sáhnout, všechno zaplatí pojišťovna. To je ovšem jen zlomek v těch stovkách tisíc plastických operací prsou, které se na světě každoročně provádějí. Plastika prsu vévodí žebříčkům estetických chirurgických zákroků a láme rekordy. A sta tisíce žen jsou ochotny si za ni připlatit. 

Nikdo pochopitelně nechce platit více, než musí. Když si někdo dá práci s vyhledáváním a porovnáváním cenových nabídek na stránkách klinik, dojde k závěru, že se ceny dosti různí. Respektive takřka identický zákrok může být nabízen za platby vzájemně se lišící až dvojnásobně. U augmentace prsou se například pohybují mezi 60 000 až 120 000 korun. Důvody rozdílu jsou různé; v případě výrazně levnějších nabídekvšak  často nejsou zahrnuty všechny potřebné součásti zákroku nebo má chirurgický specialista jen malé zkušenosti. A jako u každého jiného produktu, při výběru je třeba dávat pozor na miniaturním písmem napsanou předložku “od”, která stojí před relativně sympaticky vyhlížející částkou. Její finální výše může mít jednou tak vysokou hodnotu.

Není to jen o implantátech 

Jak vysoké jsou ve skutečnosti ceny za zvětšení prsou, závisí na různých faktorech. Kromě zvolené operační metody (operace autologním tukem nebo použití implantátů) a zkušenosti ošetřujícího lékaře jsou rozhodující zahrnuté výkony:

  • konzultace a předběžné vyšetření
  • práce chirurga včetně platby za obsazení operačního sálu, anestetika a další medikace
  • v závislosti na metodě cena implantátů nebo liposukce a přípravy autologního tuku
  • pobyt v nemocnici (je- li vše v pořádku, postačí hospitalizace na jednu noc)
  • speciální podprsenka (k nošení během fáze hojení)
  • následná kontrolní vyšetření (alespoň dvě schůzky)

A nakonec to, co nikdo nechce, ale přesto se může přihodit: možné dodatečné náklady může způsobit jakákoli komplikace. Renomovaní chirurgové na ně zájemce upozorní během konzultace a připraví podrobné odhady nákladů.

Pytlíčky se silikonem jsou všechny stejné?  

Hlavní činitel plastických operací prsou při zvětšování jsou silikonové implantáty. Ty tam jsou ty doby, kdy se vyráběl jeden univerzální typ. Dnes si klientky mohou vybírat nejen z různých velikostí, alei tvarů, povrchových úprav a dokonce i na základě toho, kolik který implantát váží. Taková variabilita nemůže existovat při udržení jedné ceny – liší se použitý materiál i způsob výroby. Takže také implantáty mohou být pořízeny s více než deseti tisícovými rozdíly. Dražší jsou ty anatomické a ty váhově odlehčené. Protože byly vyvinuty později během doby, kdy se plastické operace poprsí staly trendem, obsahují vždy nějakou přidanou hodnotu (menší zátěž, zanedbatelné procento ruptur a nežádoucích posunů). Zde skutečně platí, že čím dražší, tím lepší. 

Jaká částka za plastiku prsou se vám zdá přijatelná?

Růžena Hlavová

Začněte psát a vyhledejte stisknutím klávesy Enter

Shopping Cart