Odstranění chloupků na bradě – před laserem povinnost značně nepříjemná

Proč je třeba věnovat odstranění chloupků na bradě speciální pozornost? Protože pod svícnem je největší tma a tichá voda břehy mele. Brada je často zapomínaným místem, kde při zkrášlovacích procedurách nikdo žádnou nepříjemnost neočekává, a o to překvapivěji pak dokáže zhatit výsledný look. Teta Kateřina z humoristického dílka Saturnin by tuto skutečnost, dovedla vyjádřit ještě mnoha dalšími příslovími. 

Zákeřnost jméno mé

Když budete listovat nebo surfovat nějakými “ženskými” stránkami, v různých pádech narazíte na vrásky kolem očí a úst, kruhy pod očima, tečky od komedonů na nose. Ovšem péče o bradu se zdá být zcela opomíjena. Jako by všichni doufali, že si jí snad kvůli okrajovému umístění a vertikálnímu směřování do země nikdo nevšimne. 

Opak je pravdou! Jeden nevzhledný chlup čouhající drze z brady vpřed nebo cudně a nenápadně dolů dokáže pokazit celkový dojem z vizáže, na které se předtím mohlo pracovat třeba několik hodin. Zákeřnost části obličeje zvané brada spočívá v tom, že chlupy splývají s pozadím. Nejsou proto před zrcadlem tak dobře patrné jako obvyklý společník nežádoucí knírek, ovšem v příhodném světle a úhlu nečekaně a jaksepatří “zazáří”. 

Když už, tak pořádně

Takže je naprosto jasné, že veškeré delší ochlupení brady a okolí úst musí být zničeno. Krutostí osudu postihuje popisovaná kozí bradka dámy ve zralém a pokročilejším věku v důsledků toho, jak se mění poměr hormonů v organismu. A tyto dámy mají s péčí kolem toho, co pomalu nahlodává zub času, plné ruce práce. 

Oč jednodušší než pravidelné obhlídky brady a namáhavý lov pinzetou je nechat zmizet proklínanou a vysmívanou bradku pomocí laseru jednou provždy! Vzhledem k malému  obsahu inkriminované oblasti a nízké hustotě ochlupení to zabere skutečně několik málo minut a je problému. 

Výhody trvanlivosti 

V naprostém protikladu k potravinám platí u všech kosmetických procedur, že čím trvalejší, tím lepší. Optimálních výsledků bylo v tomto směru dosaženo díky laserové epilaci. Co všechno dobré přináší?

  • Ušetří spoustu úsilí a času. Alternativní metody jako vytrhávání nebo voskování jsou vždy velmi časově náročné a přitom se dříve nebo později musi zase opakovat. 
  • Výrazně zvyšuje přitažlivost v očích potenciálních partnerů. Hladká pokožka bez znovu rašících vetřelců kdekoliv na těle je vnímána jako krásná a žádoucí. 
  • Nezpůsobuje podráždění pokožky. Mnoho konvenčních způsobů odstraňování chloupků, počínaje holením může způsobit podráždění pokožky. To se projevuje zarudlou kůží, svěděním, pupínky nebo ekzémem. Vzhledem k tomu, že mnoho lidí má citlivou pokožku, jsou tyto příznaky velmi časté. Podráždění po depilaci i epilaci  se však může objevit i u lidí s kůží, která jinak příliš citlivá není. Laser se zaměří pouze na pigment chloupku a kořínku, kůži nijak nezasáhne. Nemůže ji podráždit ani zarůstající nový chlup. Kořínek už totiž nebude existovat. 
  • Je ideální na obličejové partie, které se nedají snadno skrýt v případě začervenání. S pomocí laseru již další generace asi nebudou rozumět pojmům jako je ženský knírek nebo dámská kozí bradka. Už dnes si lze jen stěží představit zoufalství žen, které se před zrcadlem uchylovaly k žiletce, což kromě řezných ran způsobilo po čase vznik ještě hustšího porostu. Metody epilace značně pokročily, přičemž využití laserového paprsku je jejich dokonalým završením. 

S menším začněte, na větším pokračujte

Vyhlazení brady a prostoru nad rtem může být příležitost k vyzkoušení účinků působení laseru. Až přijde letní období odhalených nohou a podpaží, můžete v případě spokojenosti nabídnout laseru rozsáhlejší partie svého těla. 

Máte na těle nějaké trvale odchlupené místo?

Růžena Hlavová

Začněte psát a vyhledejte stisknutím klávesy Enter

Shopping Cart