Pronájem bytu. Plzeň má co nabídnout

Stěhujete se za prací na západ Čech a sháníte pronájem bytu? Plzeň a jejích 10 obvodů nabízí zajímavé možnosti. Záleží jen na vás zda preferujete bydlení na okraji v souladu s přírodou, či přímo v centru. Například městské části Doubravka, Slovany nebo Bory jsou dlouhodobě považovány za lukrativní místa k bydlení, přesto se v poslední době do popředí derou i další lokality.

 

Pronájem bytu v Plzni: co oblíbená lokalita v blízkosti centra

Pokud máte zájem o pronájem bytu v klidnější části Plzně, mohla by vás zaujmout lokalita Lochotín. Tato část nabízí novější bytové domy v krátké dojezdové vzdálenosti od centra. Výhodou je i skvělá dostupnost tramvají a veškerá občanská vybavenost v okolí, včetně obchodního centra. Byty k pronájmu v této části se nacházejí v blízkosti parku s rybníkem, což jistě využijete pokud máte nebo plánujete rodinu s dětmi.

Bydlení na periferii má své kouzlo

Dáváte-li přednost pronájmu bytu v okrajové části, mohla by vás zaujmout nabídka pronájmu v Plzni – Liticích. Jedná se o klidnou část města se zajímavými byty v moderních novostavbách. Nabízí v okolí základní i mateřskou školu a kvalitní dostupnost centra městskou hromadnou dopravou.

 

Kde hledat byty k pronájmu

1. V nabídce realitních kanceláří – zkušený realitní agent vám dokáže zprostředkovat byt k pronájmu podle vašich představ za relativně krátkou dobu, obejde s vámi prohlídky bytů, zajistí vše potřebné a pomůže s podpisem nájemní smlouvy. Nevýhodou je nutnost počítat s provizí za zprostředkování pronájmu.

2. Na speciálních realitních portálech – sami si vyhledáváte v nabídce bytů k pronájmu, komunikujete přímo s majiteli bytů. Výhodou je, že ušetříte peníze za provizi realitní kanceláři. Pokud se však nevyznáte v nabídkách a termínech smluv, můžete snadno naletět vychytralému pronajímateli.

3. Hledání přes sociální sítě – přes instagram, facebook a další dnes lidé sdílejí různé nabídky k prodeji, včetně nabízení pronájmů bytů. Pokud na získání bydlení nepospícháte, může to být zajímavá možnost.

 

Co vše by měl nájemní byt podle vás splňovat

Než začnete s hledáním samotného bytu, je třeba si uvědomit své preference, tedy jaký druh pronájmu hledáte, jestli dlouhodobý či pouze na pár měsíců; plně vybavený nebo vám stačí s kuchyně se spotřebiči. Dalším důležitým aspektem jsou vaše finanční možnosti; nájmy bytů v centru Plzně nebývají levné, proto pokud je váš rozpočet omezený, je třeba s tím počítat dopředu a porozhlédnout se spíše v okolí. Také pokud máte auto, je nutné počítat s dalšími výdaji na parkování. Navíc centra měst, Plzeň není výjimkou, často bojují s nedostatkem parkovacích míst. Pokud máte vše dobře rozmyšleno, pak vzhůru do hledání nového bydlení.

 

Na co si dát při hledání pronájmu pozor

Hledání pěkného nájemního bytu s férovým majitelem, není tak snadné, jak se může na první pohled zdát. Proto si při procházení inzerátů všímejte detailů či zvláštních požadavků pronajímatele; ne vždy je nabídka taková, jak se jeví na první pohled. Při osobních prohlídkách si zjišťujte doplňující informace, například pokud se byt nabízí zařízený, chtějte znát stáří spotřebičů a poslední revize. Také nájemní smlouvu si pečlivě pročtěte, pokud nerozumíte některým termínům, požádejte majitele bytu o vysvětlení, případně si na pomoc vezměte právníka.

 

Než podepíšete smlouvu na pronájem bytu v Plzni, je třeba zvážit, zda nemovitost splňuje vše, co od svého nového bydlení očekáváte. Nechte si čas na rozmyšlenou a pečlivě si projděte návrh smlouvy, aby vás pak nezaskočily případné výdaje, o kterých jste netušili. Malá rada na závěr, co nejdříve po nastěhování si pořiďte pojištění bytu, pro případ, že byste něco v bytě rozbili nebo vytopili sousedy; není nikterak drahé a může vám ušetřit hodně peněz.

 

Jaké jsou vaše preferované způsoby hledání pronájmu bytu? Máte zkušenost s bydlením v Plzni?

Růžena Hlavová

Začněte psát a vyhledejte stisknutím klávesy Enter

Shopping Cart