Úprava nosu a další plastické operace dělají s psychikou divy. Proč je důležité cítit se ve svém těle dobře?

Pro někoho malichernost, pro jiné vysvobození; to je úprava nosu či jiné estetické zákroky v obličeji. Protože mnoho lidí má za to, že plastické operace jsou zbytečné a podporují povrchnost ve společnosti, nabízíme vám text, který se vám pokusí ukázat druhou stránku věci. Dočtete se v něm, jaké důvody vedou pacientky a pacienty k podstoupení plastiky nosu a jakým způsobem to ovlivňuje nejen je samé, ale také jejich okolí. Odložte na chvíli předsudky a pojďte se podívat na plastické operace z jiného úhlu pohledu.

Úprava nosu; estetické a zdravotní hledisko

Důvody, proč lidé podstupují plastickou operaci nosu, jsou buď estetické nebo zdravotní. Řada z nás se rodí s různými vadami, které mohou být více či méně viditelné. Nejčastěji se na klinikách řeší různá míra asymetrie, velikost či deformace. Někdy se nos poškodí také vlivem nějakého úrazu. Může tak dojít ke změně tvaru, který následně způsobuje třeba potíže s dýcháním. V takovém případě pak často dochází k operaci nosní přepážky. Tento zákrok se nazývá septoplastika a řeší většinu zdravotních problémů spojených s nosními cestami.

Funkční problémy, které řeší plastika nosu:

Vliv na psychiku jedince i atmosféru ve vašem okolí

Ve chvíli, kdy je člověk nespokojen sám se sebou a necítí se ve své kůži, přenáší svou náladu a podrážděni také na lidi, mezi nimiž se pohybují. Z toho důvodu bývají zakomplexovaní lidé hůře vnímáni a často zaškatulkováni jako jedinci, s nimiž není vhodné se přátelit. Ti se pak uzavírají do sebe a nikoho k sobě nepustí, což jim určitě nesvědčí. Kvůli jejich rozpoložení pak bývá méně příjemná i atmosféra v jejich okolí, například v práci. Člověk je zkrátka společenský tvor a potřebuje kolem sebe mít jiné.

Plastika jako řešení frustrace a depresí

Ten kdo nikdy nezažil pocit absolutního znechucení ze svého vzhledu, byť kvůli zdánlivé maličkosti, nemůže zdaleka pochopit, jak je člověku, který se s tímto pocitem každé ráno probouzí. Ano, můžete takové osobě stokrát tvrdit, že na vzhledu nezáleží, že je důležitá vnitřní krása. Věřte tomu, že si to moc dobře uvědomuje, ale své vlastní pocity nedokáže ovlivnit. Takoví jedinci jsou velice frustrovaní a mnohdy upadají do depresí

Plastická chirurgie pomáhá těmto lidem najít sebevědomí prostřednictvím úpravy různých partií těla. Asymetrická prsa nebo tuk na břiše může člověk ještě nějakým způsobem schovat, ale obličej je “před publikem” stále. Někdo velký nebo křivý nos považuje za přednost, jiní z něj mohou být nešťastní. Nechte tak rozhodnutí podstoupení operace na dané osobě a nikdy ji za něj nesuďte.

Nejlepší je rada odborníka

Pokud se vás problémy s velkým nebo křivým nosem týkají a trápí vás ať už z estetických nebo zdravotních důvodů, je vždy nejlepším řešením vyhledat pomoc odborníka. Tím je myšlen plastický chirurg, který dokáže posoudit vaši situaci a říct vám, jak by případně probíhal zákrok. Asymetrie nosu se dnes už dá vyřešit v lokální anestezii bez operace. Pokud je však potřeba upravit i chrupavku nosu nebo kost, bude zásah již invazivního charakteru a je tedy potřeba kompletní uspání a hospitalizace.

Tak jste došli až do cíle, gratulujeme! Nyní už víte, že plastické operace nejsou jen rozmarem povrchních lidí, ale mají své opodstatnění. Dočetli jste se, jaké jsou hlavní důvody podstoupení zákroku a jak tyto operace ovlivňují psychiku jedince i atmosféru ve společnosti. Pokud vás trápí vzhled vašeho nosu, neváhejte se objednat na konzultaci k odborníkovi.

A jak nahlížíte na problematiku plastických operací obličeje vy? Absolvovali jste někdy podobný zákrok? Nebo  zatím s návštěvou klinik váháte?

Tak či tak se s námi neváhejte podělit o své pocity a zkušenost v diskuzi!

Růžena Hlavová

Začněte psát a vyhledejte stisknutím klávesy Enter

Shopping Cart