Dámské kotníčkové ponožky se skvěle hodí do teplých jarních a letních dnů

Dámské kotníčkové ponožky – jak je využijeme

Dámské kotníčkové ponožky sedí na všechny typy nohou. V teplejších jarních a letních dnech se ideálně hodí do nízkých tenisek. Díky nim se vám neodřou paty a můžete pohodlně chodit. S kvalitními botami a kotníčkovými ponožkami na nohou můžete absolvovat různé túry, aniž byste trpěli. Kotníčkové ponožky rovněž využijete k běžnému každodennímu nošení. Svou oblibu nacházejí u sportovců, kteří potřebují pohodlí a oporu během svého výkonu. Ti využívají ponožky s různými funkčními schopnostmi. Výbornou volbou jsou ponožky s vyvýšenou patou, díky které se vám nebudou v botě dřít nohy a budou na noze  stále vypadat dobře. 

Ponožky se vyrábějí z různých materiálů. Nejvíce jsou příjemné bavlněné. Bavlna bývá zpravidla doplněna polyamidovými vlákny a elastanem zajišťujícím pružnost ponožek. Díky tomu se vaší noze krásně přizpůsobí a syntetická vlákna použitá na výrobu navíc zajistí ponožkám delší životnost. Kotníčkové ponožky mohou být vyrobeny také z bambusu.  

Kotníčkové ponožky z bambusu – hit posledních let

Jedná se o velice oblíbený materiál u žen i u mužů, protože díky němu  jsou ponožky vzdušné a rychleschnoucí. Bambusová vlákna ničí bakterie a mikroby a eliminují jejich vznik. Předejdete tak vzniku nepříjemného pocení a pachu, jehož původci jsou právě bakterie. Bambus navíc udržuje tělesnou teplotu a ani po mnoha vypráních nepozbude své vlastnosti. Pokud přemýšlíte nad tím, jaký materiál zvolit, ponožky z bambusu jsou nejen příjemné na nošení, a navíc přispívají i k ochraně životního prostředí. Bambus je nejrychleji rostoucí rostlinou a přispívá ke zmenšení emisí skleníkových plynů.

Údržba kotníčkových ponožek

Ponožky je ideální prát v pračce při maximální teplotě 40 °C. Ponožky z bambusu pak při teplotě o něco nižší, kolem 30 °C.  Ponožky není dobré sušit v sušičce s bubnem. Ideální to bude na  sluníčku. Ponožky chemicky neošetřujte ani nevyužívejte žádné bělící přípravky. Po uschnutí ponožky nežehlete. Stačí je poskládat a uložit do skříně s oblečením. 

Typický vánoční dárek

Když už si nevíte rady co dalšího koupit pod stromeček, také sázíte na klasiku v podobě ponožek? Ponožky jsou nepostradatelným kouskem každého prádelníku a několik párů navíc nezabere příliš místa a určitě se dříve či později hodí. Pokud chcete být inovativní, nechte si vyrobit ponožky s vlastní fotografií, kterou si přinesete sebou do fotografického studia. Pokud jste manuálně zruční, můžete ponožky ušít sami na šicím stroji.  

Prodejci  nabízejí řadu ponožek, kterými určitě zabodujete. Při nákupu kotníčkových ponožek můžete vybírat z oblíbených motivů. Pokud nejste milovníce extravagantních věcí, vyberte si kotníčkové ponožky v klasických barvách (bílá, černá, béžová).

Velice příjemné jsou kotníčkové ponožky bez švů na špičce. K mání jsou i takové kousky, které jsou prospěšné pro vaše zdraví. Například kotníčkové ponožky s podporou klenby budou výborné nejen na každodenní nošení, ale i na  delší tůry, neboť nohu upevní. Zdravotní ponožky se vyrábí také v termo variantě, které vás nejen zahřejí, ale také eliminují vznikající bakterie v uzavřených botách. 

Vybírejte z barevných kombinací, různých střihů a typů kotníčkových ponožek po dle vaší preference. Kotníčkové ponožky se těší velké oblibě, tak proč je nevyzkoušet? Zmýlit se nemůžete.

Růžena Hlavová

Začněte psát a vyhledejte stisknutím klávesy Enter

Shopping Cart