Dvoudílné plavky – nestárnoucí klasika

Máte ve svém okolí ženu, která nevlastní dvoudílné plavky? Že ne? Jak by také ano! Dvoudílné plavky jsou vhodné pro každou postavu. Díky nespočtu střihů, barev a vzorů můžete pomocí dvoudílných plavek schovat to, co schovat chcete a zároveň zvýraznit vaše přednosti.

Krátká historie dvoudílných plavek

Milovníci historie jistě vědí, že tomu není zas tak dávno, kdy slovo bikiny nikdo neznal. Přestože z archeologických nálezů je patrné, že se ženy oblékaly do dvoudílného prádla, pravděpodobně za účelem sportování, již dávno před naším letopočtem, do podvědomí moderního světa se bikiny začaly dostávat až ve 40. letech 20. století.

Dvoudílné plavky nebyly z počátku společností příliš přijímány, a dívalo se na ně až opovržlivě. V některých státech byly na plážích výslovně zakázané; žena v bikinách byla považována za necudnou, nebo dokonce za prostitutku. V této době byly moderní plavky jednodílné, nelichotivé a sahající do půli stehen. Velký boom nastal až ve druhé polovině 50. let, kdy se začaly bikiny objevovat na osudových kráskách filmových pláten. Od té doby jejich popularita ani trochu neklesla.

Vyznáte se?

Jaký typ plavek si vlastně vybavíte, když se řekne „bikiny“? Jste spíš pro to vzít si na sebe co nejméně látky, a co nejvíc kůže vystavit na odiv okolí a slunci? Nebo máte raději decentnější střihy, které zakryjí nějaký ten faldík navíc?

Spodní díl

Klasika

Klasický tvar kalhotek, který zakrývá větší část zadečku, bývá často zdobený postranním zavazováním. Je vhodný i pro ženy s širšími boky. Pozor ale na příliš výrazné a široké šňůrky! Ty totiž boky opticky rozšíří.

Brazilky

V současné době asi nejprodávanější typ kalhotek. Oproti klasickým jsou více vykrojené a tvarované a pro zadeček velice lichotivé. Krásný efekt také vytváří hluboký výkroj zepředu a řasení na zadečku.

Tanga

Ideální spodní díl na opalování. Díky malému množství látky si opálíte zadeček téměř celý. Opatrní buďte na dovolených. Ne v každé zemi jsou tanga vhodná, pokud na ně přeci jen nedáte dopustit, na cestu pro pití doporučujeme plážovou tuniku.

S vysokým pasem

Trápí vás větší bříško? Vsaďte na kalhotky s vysokým pasem! Vyformují vám postavu, prodlouží nohy a odvrátí od bříška pozornost. Kombinujte je s výraznou podprsenkou.

Horní díl

Bandeau

Nejlepší varianta na opalování. Díky bandeau plavkám vám nebudete mít nevhodně opálená ramínka.

Trojúhelníčky

Klasický bikinový střih, který je vhodný spíše pro menší poprsí. Díky zavazování na krk skvěle maskuje širší ramena. Trojúhelníčky jsou buď pohyblivé, nebo pevné s oporou, pro větší prsa.

Podprsenka s kosticemi

Podprsenku s kosticemi ocení především ženy s velkým poprsím. Díky pevnému střihu, vyztuženým košíčkům a klasickým ramínkům poskytne velkým ňadrům nejlepší oporu. Plavky s kosticemi ale ocení i méně obdařené ženy, podprsenky s push-up efektem vám tak vykouzlí ňadra hned o pár čísel větší.

Kombinujte!

Striktně daná pravidla jak (ne)nosit bikiny neexistují. Jejich nespornou a jednou z největších výhod je právě možnost neomezené kombinace. V obchodech s plavkami je dnes již naprosto běžné prodávat jednotlivé díly odděleně právě pro to, abyste si mohly svůj plážový outfit přizpůsobit své postavě a preferencím. Nebojte se kombinovat barvy, střihy a vzory. Z pár základních kousků tak můžete mít nový model na každý den své dovolené, ať jste u moře, rybníka nebo na plovárně.

Ať už vás trápí plochý hrudník nebo nějaké to kilo navíc, nejkrásněji budete vypadat sebevědomá a s úsměvem na tváři!  Nicméně vhodně zvolený střih dvoudílných plavek vám může pomoci cítit je krásněji, což je pocit, kterého není nikdy dost. 

Výběr střihů dvoudílných plavek je opravdu obrovský, vyznáte se v nich? A kde je nejraději nakupujete? Podělte se s námi!

Růžena Hlavová

Začněte psát a vyhledejte stisknutím klávesy Enter

Shopping Cart