Command & Conquer 3: Tiberium wars

To, že EA Mobile poslední dobou nasycuje trh kvalitními hrami, je celkem známá věc. Poslední novinka, kterou tato “továrna na hry“ vypustila do světa, je Command & Conquer 3. Zařadí se tato hra do úspěšné série her od EA Mobile, jako je například Skate, SimCity Societies nebo Medal of Honor Airborne? Těžko říct.

Hra nabízí dvě možnosti, a to kampaň a “Skrimish Mode“. Kampaň je rozdělena do třech částí včetně tutorialu. Ten si musíte zahrát, ať chcete nebo nechcete. V této hře je nicméně tutorial důležitý, protože se v něm dozvíte mnoho důležitých informací a naučíte se využívat všech možnosti. Například zjistíte, k čemu slouží jednotlivé budovy. Ale ani postup z tutorialu není zadarmo, a proto musíte bojovat, abyste se dostali do další mise. Každá mise se dělí na dvě části. Na tzv. Build mode a vlastní bitvu. V Build mode, což česky znamená stavební mód, se připravujete na boj ve své základně. Ta v první misi obsahuje pouhou jednu budovu, a to hned tu nejdůležitější. Je to centrum, které musíte uchránit za každou cenu, pokud vám ho nepřátelé zničí, skončili jste. Další budovy už si stavíte a také platíte sami.

Koupit můžete několik budov, z nichž každá má jiný význam a účel. Chybět nemůžou kasárny, ale najdete tu i budovu na výrobu tanků, letiště, obranné věže a spoustu dalších budov, které se vám odemykají s postupem v kampani. Když sem říkal, že si musíte budovy platit sami, možná se ptáte, kde se peníze dají sehnat. Na to je recept jednoduchý. Po každé vyhrané misi dostanete určitý obnos peněz a navíc vám ještě ve vydělávání pomůže budova zvaná Rafinery. Samozřejmě nebudete utrácet peníze jen za budovy, ale musíte si kupovat i vojáky popř. tanky, abyste se vůbec mohli zúčastnit boje. Pokud máte vše nakoupeno, můžete postoupit do druhé fáze, čili do boje.
V tom můžete ovládat dvě skupiny až po pěti jednotkách, které jednoduše přepínáte pomocí tlačítka na klávesnici telefonu. Z toho vyplývá, že maximální počet jednotek ve vaší armádě je 10. Zdá se vám to málo? Že se nedá s deseti jednotkami porazit celá armáda protivníků? V této hře je to možné. A navíc byste z peněz, které máte vždy na začátku mise těžko postavili větší armádu. Jak už jsem říkal, ovládáte dvě skupiny jednotek a vaším hlavním cílem je ubránit vaše centrum, což v praxi znamená zničit všechny protivníky, kteří se snaží vaše centrum zničit. Zezačátku snadná práce. Ovšem s přibývajícími minutami hraní se obtížnost zvyšuje a na vás se řítí čím dál tím více vojáků a tanků nepřítele. I přesto, ale není hra příliš náročná a její dohrání vám nedá až tak velkou námahu.

EA Mobile nezklamal, a celou hrou vás proto provází pěkná grafika. Jelikož se musí na displej našich telefonů vejít okolo 15 postaviček, nečekejte, že jsou zpracovány do detailů. Okolní prostředí, stejně jako budovy, je zpracováno pěkně a detailně. Bohužel se ve hře navštívíte maximálně 4 různé lokace. Hlavním nedostatkem hry je, jak už to bohužel u java her dost často bývá – zvuk. Nedočkáte se žádných zvuků tankových děl ani střelby, místo toho vás celou hrou provází několikavteřinová melodie. Naproti tomu je třeba pochválit ovládání, které je opravdu povedené. A hlavně jednoduché.

Růžena Hlavová

Začněte psát a vyhledejte stisknutím klávesy Enter

Shopping Cart