SEO – tipy, jak vybrat spolehlivou agenturu nebo konzultanta

SEO je důležitou součástí každého online podnikání. To ale neznamená, že každý podnikatel ví přesně, jak na to. Někteří nemají vůbec tušení, oč jde anebo mají o optimalizaci naprosto zkreslené představy, které jsou na hony vzdáleny realitě. Být odborníkem v oboru už dávno není jasným předpokladem k úspěchu. V online světě vás lehce převálcuje slabší konkurence. Jak? Jednoduše. Má špičkové SEO a nezdráhá se investovat do online reklamy. Vaše podnikatelské úsilí není úplné, pokud podceňujete tento extrémně důležitý aspekt. Nic o optimalizaci nevíte? Nemusíte.  Stačí si umět dobře vybrat odborníka, který se o vše zodpovědně postará. Přečtěte si, jak nenaletět a najít profesionála, se kterým budete mít nepopiratelnou konkurenční výhodu.

Proč SEO? Online svět nemá hranice

Sídlí vaše firma v malé vesničce, kde lišky dávají dobrou noc? Široko daleko není žádný konzultant, natož profesionální agentura? Opravdu v dnešní době věříte, že je to neřešitelný problém? Dnes se v žádném případě nemusíte omezovat pouze na místo vašeho bydliště nebo podnikání. SEO je jedna ze služeb, kterou lze bez potíží poskytovat i vzdáleně. Práce a poskytování různých služeb ve virtuálním světě už není hudba budoucnosti ale současná realita. Od počátku pandemie koronaviru pracují miliony lidí online z home office a funguje to. Nebojte se vyhledat odborníka, který je na opačné straně republiky. Budete mít mnohem větší výběr a možnost najmout si zkušeného profíka se skvělým renomé. 

Velký výběr je tak trochu záludná výhoda. Na co si musíte dát pozor?

Vybrat specialistu v oboru, kterému nerozumíte, není jen tak. Přitom zpackané SEO může úplně zrušit vaše webové stránky. Jak? Bohužel, dost jednoduše. Stačí, aby agentura použila některou ze zakázaných technik, takzvané Black Hat SEO. Tyto techniky přináší rychlé výsledky, které mají potřebný “Wow” efekt, ale současně jepičí život. Google tyto praktiky potírá a hlavně trestá doslova bleskovou rychlostí. Háček je v tom, že naprosto bez varování. Někdy nebohý majitel webovek ani netuší, že se v SERPU rychle propadá na samé dno. Náprava je časově a hlavně finančně náročná. Stejně náročné a vyčerpávající je také vymáhání náhrady škody, proto se vám vyplatí dát si s výběrem SEO agentury na čas.

Nenechte se nalákat na prázdné sliby

  • Slibování rychlých výsledků – SEO nefunguje na stejném principu jako PPC reklama. To je velmi časté nedorozumění, které může vést k tomu, že uvěříte podvodníkům. Optimalizace je časově náročná. První výsledky přináší v řádech několika týdnů až měsíců. Do dvou týdnů vás na první pozice bez použití nelegálních praktik nikdo nedostane, a pokud by se mu to přece jen podařilo, dlouho se tam neohřejete.
  • Pracují podle “super tajné” strategie – jinými slovy nemáte absolutně tušení, co dělají a za co jim platíte. Na měsíční paušální faktuře najdete jeden nic neříkající řádek. Takto profesionál s klienty nikdy nejedná! Jako klient máte právo vědět přesně, jak agentura pracuje a faktura by měla zahrnovat jmenovitě veškeré úkony a nejlépe i počty odpracovaných hodin. Absolutní samozřejmostí je vstřícnost a ochota vysvětlit vám veškeré postupy a stanovit si cíle.

Na co se vyplatí zaměřit

Činy jsou víc než slova. Vždy vyžadujte ukázky jejich práce. Naprosto ideální jsou webové stránky stejného nebo příbuzného oboru. Všímejte si, zda se sám aktivně zajímá o váš obor. Profík vám dá čas, abyste si mohli v klidu prohlédnout jeho portfolio. Nebude vás tlačit do podpisu smlouvy ihned po dosednutí na židli. 

Dalším užitečným vodítkem jsou recenze klientů a úplně nejlepší je osobní doporučení od člověka, kterému můžete 100% věřit.

Nenechte se omezovat místem bydliště

Pokud ve svém okolí nemůžete najít dobrou a spolehlivou agenturu nebo odborníka, není důvod to vzdávat úplně.

Rozhoďte sítě mimo váš region a získejte špičky v oboru.

Nic neuspěchejte a nenechte se opít rohlíkem.

Našli jste SEO agenturu v místě vašeho bydliště? Je pro vás důležité být s konzultantem v osobním kontaktu?

Sdílejte s námi vaše osobní zkušenosti a tipy.

Růžena Hlavová

Začněte psát a vyhledejte stisknutím klávesy Enter

Shopping Cart