Call of Duty 4 : Když se to trochu nepovede!

Call of Duty. Pojem, který rozhodně není třeba představovat, si před pár lety prorazil cestu do PC her a stal se hojně pařenou střílečkou. Jak čas plyne, dočkali jsme se již 4. dílu a tak samozřejmě nemůže chybět mobilní kopie. Již 3. Díl byl přijat vlažně, spíše jako neuvěřitelná arkáda na odreagování. Umělá inteligence nebyla nic moc, reálnost se tomuto titulu vyhýbala obloukem, ovšem 4. díl tomu všemu prostě nasadil korunu. Prohloubil všechny neduhy a nedodělávky 3. dílu a celé završil odporně krátkou hrací dobou.

Pokud jsme ve 3. dílu mluvili o nereálnosti a špatné umělé inteligenci tak v následujícím pokračování můžeme mluvit už jen o tom, že zde tyto části byly jednoduše vypuštěny. Něco tak nereálného jsme na poli java her už pěknou dobu neviděli. Jako velitel 3-4 členného komanda jste vysláni do bojů. Ty probíhají tak, že přijdete k hloučku vojáků a pěkně zpříma to do nich začnete bušit jednu kulku za druhou. Kdyby se hra převedl do reálu tak od sebe stojíte zhruba 4 metry a prostě Vás kulka trefí anebo ne. Takto nesmyslným nereálných a prostě odporným střílením strávíte okolo 80% herní doby, která je díky bohu pouze něco kolem 40 minut. Nutno dodat, že zbytek hry strávíte pobíháním po mapě jako nějaká slepice. Dalším zmíněným nedostatkem je umělá inteligence, která se skutečně inteligencí nazvat nedá, spíše by se to dalo přirovnat ke střílení na hadrového panáka. Programátoři z GLU holt jednou odvedli pořádný kus, pořádně zmršeného díla.

Bohužel ujmě na kráse neušla ani grafika. Holt grafici nechtěli zaostávat a tak udělali pár zdí, cest a oken a poskládali z toho těch pár levelů, kteří jim programátoři připravili. Snad jen v posledním levelu se musí nechat graficky pěkně udělaný oheň, ale to rozhodně na kompenzaci nestačí!

Celá hra je obrovsky jednoduchá a až na poslední level by se Vám nemělo stát, že zemřete. V zakončení hry na Vás úplně na konci čekají 2 sebevražední atentátníci, kteří když se k Vám dostanou tak je po Vás. Tuto situaci jsem řešil tak, že již z dálky jsem na ně vypálil střelu z bazuky.

Dokonce ani zvuky ve hře nezůstali pozadu za grafikou a programingem a tak kromě úvodní melodie se můžeme těšit na několik vyloženě odporných zvuků, které se hodí do java hry staré zhruba 3 roky. Proto doporučuji zapínat pouze bez zvuků.
Ke konci si tato hra zaslouží také jednu pochvalu a ta je za příjemné ovládání, celá hra se dá totiž ovládat pouze joysticku a tak stačí mobil držet v jedné ruce, no a v té druhé držet třeba… třeba druhý mobil s Sola rola a příjemně se bavit ;).

Co nás tedy může motivovat k tomu si tuto hru zahrát? Téměř nic! Toto je přesně typ zábavy, který je ještě nudnější než pravidelně sledovat kolumbijskou telenovelu.

Růžena Hlavová

Začněte psát a vyhledejte stisknutím klávesy Enter

Shopping Cart