Čím vyniká silikonový kryt na Iphone 7

Současné mobilní telefony nám jako multifunkční zařízení umožňují kromě telefonování také focení, natáčení videí nebo odesílání zpráv. Můžeme díky nim brouzdat po internetu a používáme je jako navigaci při řízení dopravního prostředku. proto silikonový kryt na Iphone 7 stejně jako ochrany na další verze dražších smartphonů dávají rázem  smysl. Pomáhají udržet nepostradatelný přístroj v chodu, což oceňuje většina pracujících, kterým mobily mnohdy suplují špičkově vybavenou kancelář. Než se definitivně rozhodnete pro určitý typ mobilní ochrany, zvažte zlatou střední cestu v podobě silikonu.

Proč se silikonový kryt nejen na Iphone 7 považuje za univerzální

Silikon je pro své vlastnosti miláčkem řady odvětví. Kvůli zdravotní nezávadnosti a vynikající pružností se jím už celá desetiletí upravuje ženský dekolt. Vysoká tepelná odolnost z něj dělá nepostradatelného pomocníka také v kuchyni, kde ho známe v podobě silikonových forem na pečení. Ani stavaři na něj nedají dopustit a tak máme v koupelnách silikonová těsnění. Nebýt silikonových maziv, zhroutil by se moderní auto-moto průmysl. Je to zkrátka všestranně užitečný, netoxický materiál a platí to i pro chytré telefonování.

Podajný silikonový kryt se nám bude na Iphone 7 a pochopitelně i na jakýkoliv jiný typ mobilu snadno nandávat a lehko ho opět sundáme při čištění. Lze ho pořídit za rozumné peníze buď průhledný nebo v naší oblíbené barvě s přesně padnoucími výřezy na vstupy a výstupy z telefonu.

3 důvody, proč lidé investují do silikonového krytu

Na Iphone 7 si stejně jako na jiné značky mobilů pořizujeme zadní kryt v první řadě proto, aby se nám nerozbil při pádu. Zvlášť na služební cestě působí jeho vyřazení z chodu jako katastrofa – rázem se nikomu nedovoláme, ani nepošleme sms. Najednou řídíme bez navigace odkázáni na nepřesné dopravní značení a doptávání se kolemjdoucích. Při výjezdu do terénu nepořídíme fotky ani videozáznam a stejně tak pro nás zůstává nedostupný i diktafon. To je obří nevýhoda multifunkčních smartphonů. Když se poškodí, jsme takříkajíc namydlení.

 Dříve jsem s sebou vláčeli deset samostatných přístrojů, ale nefunkčnost jednoho z nich nebyla ani zdaleka tak zdrcující. Proto je lepší si do extrémních venkovních podmínek, třeba na stavbu, vybrat silikonovou variantu vyztuženou i zevnitř a s přesahem krytu přes displej.

Druhý nejčastější důvod, proč si kupujeme ne jeden, ale hned několik silikonových krytů nejen na Iphone 7, souvisí s módou. Především ženy si rády mění mobilní ochranu podle outfitu a vůbec jim nepřipadá divné mít třeba 5 krytů v barvách šatníku.

Třetí argument, který hovoří ve prospěch investice několika stokorun do silikonového krytu na Iphone 7 jsou šikovné vychytávky – například integrovaný stojánek. Po vysunutí si o něj opřeme mobil, abychom mohli sledovat nějaké instruktážní video a rovnou podle něj postupovat, aniž bychom se zdržovali držením přístroje v ruce. Některé kryty mají zase kapsičku na platební kartu, protože s telefonem a penězi je každý muž plně vybaven k pohybu ve městě.

Alternativa k silikonovému krytu – TPU

Funkční ochranu na Iphone 7 seženeme též ve variantě z pružného plastu neboli termoplastického polyuretanu TPU. Podobně jako silikon ji v základní verzi koupíme od 150 Kč výš. Náš telefon bude díky ní bezpečně chráněn, kdyby vám vypadl z ruky a nemusíme se bát ho někde položit, jen aby se neodřel. TPU se tak jako silikon vyznačuje téměř nulovou reklamovaností a drtivá většina uživatelů by ho doporučila ostatním.

Tolik v rychlosti k silikonovému zázraku, který bude věrně krýt váš Iphone 7 před fatálním poškozením. Vždy si ho vybírejte podle konkrétního modelu smartphonu, abyste se dostali k bočním tlačítkům a aby vám nepřekrýval kameru. Zajímalo by nás, jaký kryt na mobil je podle vás ten největší propadák. Varujte před ním ostatní a uveďte ho v komentářích.

Růžena Hlavová

Začněte psát a vyhledejte stisknutím klávesy Enter

Shopping Cart