Brick Breaker Revolution 3D

Bourání cihliček, arkanoid, Brick Breaker. Říkejte tomu, jak chcete, vždy se jedná o v základech totožnou hru. Už několikrát jste slyšeli, nic nového tato hra už nepředvede. Ovšem každý rok jsme velice mile překvapeni.

Co se týče bourání cihliček, drží první pozici na pomyslném žebříčku oblíbenosti zřejmě Gameloft. Jeho variace přinášela neskutečné možnosti a od prapůvodního arkanoidu se již značně lišila. Záměrně píši v minulém čase. Téměř husarský kousek se na sklonku letošního roku povedl vývojářství Digital Chocolate. Svůj loňský titul Brick Breaker Revolution obléklo do třetího rozměru. Nutno podotknout, že za tento tah by si lidé z „čokolády“ zasloužili metál. Parádní grafika a spousta nevídaných možností, o kterých jsme si ve 2D verzích mohli nechat jen zdát.

V hlavním, do veselých barev laděným menu si na začátku vyberete mód hraní podle svého gusta. Klasický mód vám nabídne přesně 60 levelů. Nic víc, nic míň. Mnohem zajímavěji se jeví Revolution mód. V zápětí po jeho potvrzení k vám začne promlouvat Matrix…ne, nedělám si legraci. Virtuální počítač se s vámi dá do řeči a uvede vás do hraní. Bude vás provázet v podstatě po celou dobu hry a hýřit sebevědomím. Lze tedy říci, že i do arkanoidu doputoval příběh. Příběh diametrálně odlišný od Gameloftu. Po této krátké sekvenci jste už vpuštěni do prvního kola. I když bych měl spíše říci do první desítky kol. Ptáte se proč? V jednotlivých kolech se nachází vždy jedna speciální kostka. Tu bezpečně poznáte díky odlišné barvě. Ona kostička vám zpřístupní vyšší level – zmizí vrchní stěna. Místo ní se objeví druhá plošinka na zachytávání míčku. A vám se otevírá nespočet možností.

Dosti záleží, jakou taktiku si zvolíte. Hodláte si hraní vychutnat a vaším cílem je atak nejvyššího skóre? V tom případě „vystřílíte“ všechny kostičky. V opačném případě je vaším cílem dohrát hru v co nejkratším čase. Potom tedy opouštíte kolo okamžitě, jak je to jen možné. A teď výhoda pro každého. Nacházíte se například ve druhém kole a cestu do třetího kola jste si již zajistili. Ale ouha. Kulička padá dolů a vy už víte, že ji zachytit nestačíte. Nic se neděje! Tím, že jste si otevřeli cestu do třetího kola, jste si otevřeli i vrátka zpět do kola prvního. Neztratíte tedy život, ale jen spadnete o level níže. Další nesporné plus je perfektní zpracování těchto přechodů, pomocí animačky. Podobné animace se dočkáte i při vstupu do bonusového kola. Tato možnost se vám naskytne pouze jedenkrát v každé desítce levelů.

Na samém počátku hraní začínáte s pěti životy. A protože člověk není tvor bezchybný, může se stát, že nějaký život ztratíte. Pro tento případ je ve hře připraveno mnoho a mnoho různých bonusů. A právě jedním z nich je i „Extra život“. Dočkáte se starých známých klasik, tak snad jen namátkou vyjmenuji zvětšení a zmenšení plošiny, ohnivý míč, střelba z plošiny, magnet atd. Výrobce ale nezapomněl přidat i nějaké zcela nové a originální bonusy. Velice zajímavý je bonus nazvaný „Zblízka“. Jednoduše vidíte vše větší a je mnohem těžší míček chytat – plošinu uvidíte až na poslední chvíli. Vyloženě šílený je bonus, který vám zatřese s celou herní plochou. To vše díky 3D grafice. Ta má mimo jiné na svědomí i mírné natáčení hrací plochy při posouvání plošiny doprava či doleva. Vypadá to velice efektně.

Slova chvály pěji na grafiku v průběhu celého článku. Vše je opravdu dotažené do nejmenších detailů a přepracování do 3D Brick Breakeru bezpochyby prospělo. Mimo toho se dočkáte spousty animací a barevných efektů. Ostatně o tom jste při zapnutí hry informováni a zároveň upozorněni, že hra není vhodná pro osoby trpící epilepsií. Audio stránka nic nového nepřináší a budete se muset spokojit se standardem v podobě polyfonie.

Růžena Hlavová

Začněte psát a vyhledejte stisknutím klávesy Enter

Shopping Cart