Chcete být milionářem? 3. Edice

Každý z Vás si jistě vzpomene na proslulou televizní soutěž, kde soutěžící v horkém křesle odpovídá na všemožné otázky a snaží se, aby ho naproti sedící Vladimír Čech moc neznervóznil. Je třeba si přiznat, že větu „Chcete být milionářem?“ jsme před pár lety slýchávali dost často. Zároveň si troufnu říci, že právě tato soutěž patří mezi ty celosvětově nejpopulárnější. V dnešní době je už téměř železným pravidlem, že z toho co právě letí, se každý snaží vytřískat maximum. To samozřejmě platí i v herním průmyslu. Zde se milionáře chopili vývojáři z Glu. Pokud pominu různé speciální edice, měli jsme tu čest zahrát si už dvě verze milionáře. Obě se stejně jako televizní předloha těšily velké popularitě a mnozí z Vás je možná stále mají ve svém telefonu. Ale zatímco z televizních obrazovek již soutěž dávno zmizela, na displeje telefonů přichází 3. edice. Dalo by se říci, že na konceptu milionáře není už čím překvapit nebo co měnit. Opak je ovšem pravdou.

Samotný základ zůstává samozřejmě stejný. Je připravena velká porce otázek a ani po delší době hraní se mi žádná otázka neopakovala. Hra je lokalizována a otázky přizpůsobené českému hráčovi. První malé změny si všimnete ihned po spuštění. Hra je nově laděna do zeleného. Je to sice takové divné, ale jde jen o zvyk. Vzápětí se seznámíte s další asi nejzásadnější, novinkou. Onou novotou je 3D provedení. Nejásejte ale předčasně. Hra se tím sice chlubí, ale 3D animace si užijete jen na vybraných telefonech. Ovšem i na „promakanějších“ telefonech strávíte kocháním na 3D grafiku jen minimum času, protože ve třetím rozměru je logicky vyvedeno jen soutěžní studio. To Vám hra ukáže na začátku a pak párkrát během hry. Na druhou stranu hra neaspiruje na titul grafika roku. Jde v ní hlavně o vědomosti a 3D provedení lze považovat spíše za příjemné zpestření. Těsně před hlavní hrou na Vás čeká rozstřel. Ten však není tak důležitý, jako ten televizní. Pokud v něm odpovíte dobře, dostanete bonusové body a vstupujete do hlavní hry. Pakliže neuspějete, nic se neděje. Do hlavní hry se dostanete také, jen s tím rozdílem, že v kolonce bonusové budete mít nulu. V halvní hře na Vás čeká kompletních 15 otázek a dva záchytné body. K dispozici je i trojice nápověd – 50:50, nápověda publika a přítel/kyně na telefonu. A právě poslední jmenovaná nápověda doznala změn. V tomto novém milionáři si můžete vybrat, komu zavoláte. Na výběr hra dává tři různé lidi. Každý z nich má u sebe krátký popisek a záleží jen na Vás komu dáte přednost a vložíte do jeho rukou svůj osud. Na každou otázku máte 40 vteřin. Během nichž můžete dělat prakticky cokoliv, ale hlavně by jste měli vybrat jednu, podle Vás správnou odpověď. Tentokrát už tu časomíru není jen tak pro srandu králíkům. Vaše pohotová odpověď bude totiž náležitě bodově ohodnocena. V praxi to znamená, že pokud třeba kamarád vyhraje 10 miliónů, nemusí být nutně ten nejlepší. Vy ho totiž můžete trumfnout bodově. A tím se dostat výše v tabulce nejlepších výsledků.

Sice se již pomalu blížím ke konci, ale ve výčtu novinek bych ještě jednu rád zmínil. Jedná se o novinku ve zvukové stránce hry. Kromě klasických „milionářských“ melodií, které Vás budou provázet doslova na každém kroku, přibyl ještě reálný potlesk. Bohužel zasloužené ovace si vychutnají jen majitelé lepších mobilních telefonů. I přesto musím třetí edici milionáře za zvuky pochválit. Protože když už si jednou za čas zvuky zapnete ( nebo omylem zapomenete vypnout ), tak se ticha v žádném případě bát nemusíte.

Na závěr zbývá jen vynést konečný verdikt nad nejmladším z rodiny milionářů. Je to hra, která bavila před třemi lety, baví dnes a bude bavit i za další tři roky. Nejedná se sice o dlouho očekávanou bombu a žebříčky prodejnosti zřejmě také bořit nebude. I přesto se najde dost lidí, kteří si milionáře vždy rádi zahrají.

Růžena Hlavová

Začněte psát a vyhledejte stisknutím klávesy Enter

Shopping Cart