Greys Anatomy

V dnešní době jsme doslova zaplaveni televizními pořady. Je jich víc než dost, ať už jde soutěže v čele s věčně zpoceným moderátorem (nic proti Petru Novotnému), nebo o české telenovely (nic proti Ordinaci v růžové zahradě).
Dalším odvětvím jsou pak třeba převzaté seriály ze zahraniční. V současné době tato skupina patří mezi mimořádně populární.Jak se řekne Lost, Heroes, Prison Break, každý ví, o co jde. Mezi tyto oblíbené pořady se řadí také Chirurgové, o kterých bude několik následujících odstavců.

Není divu, že se Francouzi rozhodli pro mobilní zpracování, vždyť Greys Anatomy si právem vysloužila obdiv mnoha fanoušků. Takže v televizi skvělé, ale co mobil? Stojí to za to? Nebo snad jen další “vykopávka“ ? Ne to opravdu ne, čeká na nás (snad) originál. Ta závorka je díky tomu, že chvílemi na mne hra působila jako by v sobě zamíchala více předešlých her Gameloftu najednou, ale to je, doufejme, jen můj subjektivní názor.

Podle screenshotů jste mohli usoudit, že grafika bude sic pěkná, na druhou stranu však nebude hlavním tahákem hry. A přesně tak tomu je, tvůrci se vyřádili s barvičkami, okolí je dozajista pestré a animace se v žádném případě nesekají, ale nádhera pro oči to také není. Ani nemusí být. Důraz GA je v něčem jiném. V příběhu, v čem taky jiném.
Začínáte jako nula, doktorská nula. Přitom nesete slavné jméno Meredith Greyová, což téměř předurčuje vaší doktorskou slávu. Naneštěstí skoro ani pořádně nevíte, co je to operace. O něco lepší je to pak v osobním životě (jestli tedy berete za úspěch zahýbaní s ženatým manželem, jménem Derek). Ale je to daleko zamotanější. Jak se dozvíte v pozdější fázi hry, Derek sám má od své ženy parohy, s nimiž se ani do dveří nevejde.
Jak tento milostný čtyřúhelník dopadne, můžete jen tipovat. (nebo obětovat něco ze své paměti v mobilním telefonu).

Teď už k Meredithině neschopnosti. Ta se může rázem proměnit ve zručnost! Stačí jen nasbírat určitý počet zkušeností. No vážně, kdo by byl býval řekl, že hra z nemocničního prostředí bude obsahovat RPG prvky. Sbíráte levely, plníte hlavní či vedlejší questy, dokonce si vyměňujete pomalejší boty za rychlejší. Hodně netradiční prvek, nicméně přináší to do hraní oživení.

Nejhlavnější náplní úkolů je nejčastěji operování. Za celou dobu odoperujete pacienty od hlavy až k patě za pomoci všemožných chirurgických nástrojů. Najdeme mezi nimi svorky, skalpel nebo dokonce leaser. Při samotné operaci musíte zavčasu mačkat a pouštět jedno jediné tlačítko. I tak to ale dá mnohokrát pěkně zabrat.
Zkušenosti se ovšem dají nasbírat také dalšími způsoby, jako je hledání různých předmětů roztroušených po celé nemocnici, sbíráním cenných dokumentů atp.

To nejhlavnější, co Vás čeká, Vám bude sdělováno na mobil ředitelkou nemocnice Baileyovou. V paměti telefonu rovněž najdete informace o řadě nemocí, komentáře k vašim kolegům či přehlednou mapu, jež je nepostradatelnou součástí výbavy každého chirurga.

Bohužel, jde zde v první řadě o příběh, o dialogy, o charakteristiky, prostě všude je něco napsáno. Jenže anglicky, a tak jestli skutečně dobře neovládáte tento jazyk a jediné co správně anglicky vyslovíte je slovo hot-dog, nemá moc cenu to vůbec instalovat. Zbývá jen doufat v českou lokalizaci.
Dalším mínusem je fakt, že když nejste fanoušky Chirurgů, nemusí se Vám GA za každou cenu líbit. Přeci jen hra počítá s vaší znalostí seriálu. Avšak za pokus nic nedáte, maximálně ztratíte jedno odpoledne, déle než tři, čtyři hodinky totiž dohrání netrvá.

Růžena Hlavová

Začněte psát a vyhledejte stisknutím klávesy Enter

Shopping Cart