Metal Gear Solid

Patříte mezi lidi, co nehrají mobilní hry? Pak pro vás máme něco, co vás přesvědčí o tom, že byste měli začít! Konami nám totiž připravili Metal Gear Solid pro ngage, což je nabídka, která se neodmítá!

Ve světě her najdete spoustu tajných agentů s jediným úkolem – splnit cíl bez prozrazení, pomocí různých špionských technik a triků. Holohlavý agent 47, vždy perfektně vybavení agenti ze Splinter Cellu anebo také Solid Snake. Dnes již dost prošedivělý špión, který tento rok oslavil 20. narozeniny probrouzdal snad všechny dostupné herní platformy. Prvně jsme se s ním setkali v roce v roce 1987 na MSX2, pak mimo jiné na Nintendu a v roce 1998 dokázal nemožné v Metal Gear Solid pro Playstation 1, kde v si v recenzích odnášel vždy plný počet bodů. Tu čest, setkat se s ním, měli již i majitelé mobilních telefonů, kde nás návštěvou poctil naposledy tento rok v java verzi. Zhruba před týdnem vydalo Konami konečně i verzi pro n-gage 2.0, na kterou si těšili všichni hráči mnoho měsíců. A bylo na co!

Jako první asi všechny hráče napadne, zda se povedlo autorům převést prvky Stealth akce na mobilní telefony. Tento úkol zvládli tvůrci na poměry mobilních telefonů perfektně. Snake byl tedy obdařen řadou špiónských pomůcek a vymožeností, které tuto hru odlišují od obyčejné okoukané akce.

V MGS musíte dbát na to, abyste nebyli prozrazeni. Pokud tedy celou chodbu sleduje kamera, vaším úkolem je vymyslet, jak se dostanete kolem ní. Někdy stačí „přilepit“ se na zeď ovšem nastanou i situace, že není v místnosti místo, kde by vás kamera neviděla. Co s tím? Na řadu přicházejí další ze špiónských pomůcek. Kamuflážní pistol a vaše speciální kombinéza. Díky té, můžete mít barvu oděvu jakoukoliv budete chtít. Stačí využit kamuflážní pistole a vyfotit si potřebnou barvu pro váš oblek. Některé kamery totiž ignorují barvu, kterou mají hlídači v dané sekci základny. Pokud tedy potřebujete zelenou barvu, jakou má kombinéza hlídače, stačí když ho pár dobře mířenými kopy omráčíte, vyfotíte si jeho vestu a rázem jste pro kamery hlídačem na obchůzce a můžete pokračovat dál. Podobných vymožeností najdete v MGS nespočet a právě tyto věci dělají ze hry nezapomenutelný zážitek, který budete chtít opakovat stále znova a znova.

I přes to, že je MGS stealth akcí, má Snake podezřele mnoho zbraní a hlavně munice. Pokud jste dobří špióni, budete na celou hru potřebovat doslova pár kulek a nějaké to množství raket. Sice ke konci hry budou potřeba o malinko více, nicméně v průběhu, kdy byste je správně neměli potřebovat téměř vůbec, se krabička s municí nachází téměř na každém rohu.

Je na vás, zda se rozhodnete pro cestu špióna, kterému je každá zbraň na obtíž a nepřátele zabíjí jen holýma rukama anebo zda se vydáte tou trochu akčnější cestou, tedy „sestřel každýho!“. V případě, že na vojáka vystřelíte a nezabijete ho na první ránu, riskujete, že zavolá posily. Díky pohledu ze shora pak ale neuvidíte, odkud na vás noví vojáci střílí, a tak než stačíte cokoliv podniknout, je po vás. Proto je vždy příjemnější zůstat nezpozorován.

Růžena Hlavová

Začněte psát a vyhledejte stisknutím klávesy Enter

Shopping Cart