Rocky 3D – Apollo´s Fall: Knockout ve třetím kole!

Všeobecně známou skutečností poslední doby v herním průmyslu se stávají hry inspirované filmem. K naší smůle se však ve většině případů jedná o při nejlepším béčkové hry, které z nás jen chtějí vytáhnout peníze. V roce 2006 přišel do kin šestý díl kultovního snímku s boxerem nazývaným Rocky Balboa. Hlavní roli, jak asi každý ví, ztvárnil herec Silvestr Stallone. V témže roce spatřila světlo světa také javová hra. Ta ale nebyla zcela inspirována v kině běžícím šestým dílem. Naopak se navracela ke kořenům celého filmu. Už z názvu je patrné, že nás zavede na Rockyho počátky. Konkrétně do období, kdy se měl utkat s obávaným mistrem světa v těžké váze Apollo Creedem! Těžko říci, co zapříčinilo, že se hra rozšiřuje ve větším množství až více než rok po vydání. Co však mohu říci s jistotou je, že i přes patrné stáří má tento titul stále co nabídnout.

Po spuštění hry se tedy stáváte profesionálním boxerem. Máte talent, vlastního trenéra a odhodlanost dojít k cíli, splnit si svůj sen. Stát se mistrem světa. V cestě vám stojí současný majitel tohoto vysněného titulu. Černošský boxer, známý svou hbitostí a tanečními kroky, Apollo Creed. Každý z nás by určitě neváhal a rovnou se vrhnul do samotného boje. To bychom ale zle pochodili. Nejdříve je třeba potrápit své tělo v usilovném tréninku. Jedině hodiny strávené tvrdým tréninkem nás mohou přiblížit k cíli. Samozřejmě, že ve hře nebudeme trénovat hodiny. To by nás pravděpodobně velice brzy hra omrzela. V každém případě je i v této javovce trénink důležitý. Nejen proto se u něj zastavím.

Vývojáři si s ním dali opravdu práci. Troufnu si říci, že po stránce přípravy je tento box asi nejlepším. Nechybí v podstatě nic. Začnete prostým boxováním do pytle. Tak si osvojíte nejen ovládání, ale také zkvalitníte vaší sílu. K dispozici máte hned několik možných výpadů. A to dokonce z obou stran. Jakmile se dostatečně vyřádíte na boxovacím pytli, můžete se směle pustit do dalšího, už praktičtějšího tréninku. Poprvé vstoupíte do ringu. Spolu s asistentem budete trénovat hbitost. Asistent si po většinu času kryje obličej rukama. Jen na zlomek sekundy zůstává nechráněn. V tu chvíli se vám ho musí povést zasáhnout. Věřte, že úplně jednoduché to není. Po tvrdém tréninku přichází čas na zápas. Přeci jenom si to ale nejprve zkusíte nanečisto s naším známým asistentem. Jedná se o opravdu plnohodnotný zápas, kde zkombinujete jak všechny druhy výpadů tak zároveň i pohyb po ringu. Pokud dokážete zvítězit, měli by jste být připraveni na svůj den D. Zápas s Apollo Creedem.

Šampióna musíte nejprve vyzvat. To uděláte jednoduše přímo přes hlavní menu. Pokud projdete celým tréninkem, je velká pravděpodobnost, že vaše nabídka bude přijata. Poté se již ocitnete v ringu, plném skandujících diváků. Vnadná dívka přechází po ringu a cedulí signalizuje brzký start prvního kola. Samozřejmě nechybí ani pohled do dvou rohů ringu. Následně už oba boxeři nabíhají ke středu. Box! Boj začal a ani jeden z rivalů tomu druhému nedaruje nic zadarmo. Levý hák, střídá hák pravý…Padá jeden úder za druhým.

Je velice důležité, pozorovat jak se Apollo zrovna kryje a podle toho volit vhodný výpad. Krýt se musíte ale i vy sami. Rocky není robot a občas potřebuje na vteřinku vydechnout. Po třech minutách urputného boje zazní gong a boxeři se odeberou do svých rohů. Za několik okamžiků je ohlášeno druhé kolo a vy se vrhnete znovu do víru boxu. Zápas může skončit vlastně dvěma způsoby. Buď vyhraje jeden box na kola. Druhý, zajímavější způsob se nazývá KO. Nástvá tehdy, pokud se vám podaří Apolla ( nebo Apollovi vás ) srazit na zem. A vám nebo Apollovi se už nepodaří postavit na vlastní nohy. V každém případě, jestliže Apolla porazíte, hra víceméně končí. Hlavní úkol byl splněn. Stali jste se novými mistry světa. Nadále sice můžete trénovat a vylepšovat zápasové statistiky s Apollem, ale už tomu chybí ta správná motivace. Je to škoda, výrobce zde mohl zabudovat delší kariéru. Co naopak ale musím chválit je grafika. Ta je i v dnešní době na velmi vysoké úrovni. Detailní 3D provedení vás přímo vtáhne do ringu. V této souvislosti potěší i úžasná plynulost hry. Klobouk dolů. Stáří hry se mírně projeví až na audio stránce. Titulu to však víceméně odpouštím. I minimem zvuků je hra záživná.

Růžena Hlavová

Začněte psát a vyhledejte stisknutím klávesy Enter

Shopping Cart