Logix 3D

Nejen další logická hra v pořadí.

Na poli logických her, se objevilo už tolik titulů, že by je snad nikdo nespočítal. Od hned několika verzí sudoku, či kakuro, po hry na podobném principu, jako Diamond Twister a mnoho dalších, které ani není třeba vyjmenovávat. Logické hry, měly na javové platformě vždy slušný zástup fanoušků a tak není divu, že jich je tolik. Jejich hlavními přednostmi, vždy musí být, v prvé řadě chytlavá hratelnost, která hráče přinutí hrát dál a dál a na grafice tady tolik nezáleží. Nicméně, najde se několik titulů, které kromě tohoto mají pěknou grafiku a právě zde se řadí Logix 3D. Tahle hra, od domácích vývojářů, však mezi těmi všemi vyčnívá, ne grafikou, ne chytlavostí, ale něčím co téměř žádná hra nemá.

Začneme pěkně od začátku. Hlavní menu téhle hry, je neobyčejně originální. Celé se skládá, ze 3D kostiček, z nichž každá, představuje jednu položku, celé to působí perfektním dojmem, až mě zamrzelo, když jsem chválil menu jiným hrám. A to je jen malá ukázka toho, co vás čeká. Mezi položkami v menu, vás možná překvapí editor úrovní. K němu se však vrátím až poté, co vysvětlím herní princip.

Ve hře je celkem 125 levelů, které jsou rozděleny do pěti obtížností. Obtížnost je celkem pozvolna stupňující, takže vám hned zezačátku, hra nebude připadat těžká, nicméně, v pozdějších úrovních, se pořádně zapotíte. Jak již počet úrovní napovídá, herní doba je skutečně dlouhá a šplhá do řádů hodin, jinými slovy, tuhle hru za odpoledne nedohrajete, ani kdyby jste celou dobu měli mobil v nabíječce.

Herní princip je celkem jednoduchý, musíte vždy, několik barevných beden, dopravit na určené místo. Zní to jednoduše, avšak, háček je v tom, že pohybujete, vždy všemi bednami zároveň. Díky tomu, není hra ani zdaleka tak lehká, jak vypadá a mnohokrát se vám stane, že level uděláte, až naponěkolikáté a občas, budete vdeční za možnost, vynechat pět úrovní. O tom, že má titul naprosto návykovou hratelnost, díky níž, se budede nejednou bát, zda jste se nestali závislí, snad ani netřeba hovořit. A nyní se taky dostávám, ke zmíňenému editoru úrovní. Zde můžete celkem bez problémů, vytvářet nové úrovně a poté je hrát. Tento fakt, se na mobilních hrách, příliž často nevidí a na celkovém hodnocení, se to pár bodíky projeví.

Nyní se dostáváme, ke grafické části. Ta je, jak už název napovídá, ve 3D a celá je zpracovaná naprosto pečlivě a snaživě. Dočkáte se několika efektů a rovněž také různých nastavení vzhledu herního pole, či nastavení pozadí. Nastavovat si samozřejmě můžete také kameru a rozhodně nemůžu tvrdit, že by těch možností, bylo málo. A právě na takovýchto aspektech, se projeví, veškerá snaha vývojářů nejvíc. A zde je to vidět. U zvuků, to taková sláva není, přeci jenom, jedna melodie nestačí, ani když je chytlavá a do hry se hodí, nicméně, zvuky jsou to poslední, na čem u takových her záleží. A přeci jen, na něčem se ubrat musí, na druhou stranu totiž hra nezabírá, ani 300kb.

Růžena Hlavová

Začněte psát a vyhledejte stisknutím klávesy Enter

Shopping Cart