Sim Babe 2 – Letní prázdninová romance třeba o Vánocích

Také se vám zase nepodařilo prožít nějakou letní lásku, protože jste nepotkali tu pravou? Tak v tom vám sice váš mobil nepomůže, ale díky hře Sim Babe 2 můžete už teď trénovat na příští prázdniny, kdy se už možná nějaká ta spřízněná duše objeví.

Jistě nemálo z vás si vzpomíná na první díl této vcelku vydařené hry. Už první díl byl originální nejen samotným tématem, ale i na tehdejší dobu dobře řešenou grafikou. Na rozdíl od jedničky, kde jste se stali novým obyvatelem města, ve dvojce se musíte vžít do role obyvatele letního tábora. Podstata zůstala stejná. Všemožnými způsoby si zajistit přízeň vaší vysněné holky, dokud vám nepodlehne. Máte ovšem časový limit, takže nechávat něco na později se v této hře skutečně nevyplácí. Předem vás ale musím upozornit, že se jedná skutečně jen o hru, která ve své podstatě má pramálo společného s realitou. Například jsem ještě nepotkal holku, kterou by 30 dní nenudilo, odpovídat mi několikrát denně na mé „zvídavé“ otázky. Takže jak říkám: do reality daleko, ale na druhou stranu, je to vyřešeno nejlépe, jak to šlo.

Tak a teď ke hře samotné: Při spuštění se po krátkém loadingu samozřejmě objeví logo firmy a následně dotaz na aktivaci zvuků. Ten je vyřešen celkem vtipně. Na displej přiletí nabroušený chlap (který, jak se později dozvíte, je vaším vedoucím), pod nímž je nápis „Hodláš obtěžovat okolí zvukem?“. Volím ano, protože mé okolí je ohraničeno čtyřmi stěnami, mezi kterými jsem jenom já, a tudíž nemám koho rušit. Za doprovodu melodie poprvé spočine váš zrak na vaší vysněné dívce. Brzy vám jí ale překryje menu. Rychle tedy volím novou hru. Nabídnou se mi dvě obtížnosti. No a protože do úrovně „jen pro profíky“ nemám přístup, vybírám tedy „brnkačku“. A náhle se před vámi vyjeví auto, jež vás zrovna veze do letního tábora. Podobné, jako v jedničce. Dole vám vnitřní hlas, který vás mimochodem bude všude provázet a radit vám, dává základní informace o vaší situaci a o tom, co se od vás očekává. V táboře Zadřená Lhota vás už vítá vedoucí, jež vám vysvětlí, že jste městské padavky a že zkrátka celý tábor nebude žádný med. Po krátké instruktáži, díky které se musí ve hře rychle orientovat úplně každý, zazní trubka, jež vás svolává na nástup. Nástupy, večeře a večerka jsou vždy zdůrazněny trumpetou. Při prvním nástupu se již ocitnete tváří v tvář vaší potenciální holce. Co mi přijde až trochu komické, že vám musí vnitřní hlas říkat i takové věci, jako že se sní musíš nejdříve seznámit. Působí to, jako bys právě přiletěl z Marsu a viděl holku poprvé. Pokud se vám nelíbí standardní jméno „bouchač“, můžete si ho změnit. Vaše Klára akceptuje skutečně jakékoliv jméno. Vzápětí se dozvídáš, že ale na Kláru nejsi sám, ale že máš konkurenta. Velká inovace proti jedničce.

Hra je natolik složitá, že jen těžko by šel popsat celý její průběh. Vždy ti ale pomáhají instrukce a stavové lišty. V začátku ti taky pomáhá tvůj kamarád Tonda, jež je 24 hodin denně sedící na záchodě, vždy připraven ti ochotně pomoc. Nenech se odbít, když je obsazeno a zkus to za chvíli. Snaž se co nejméně přepadat Měkoně, protože se to často nevyplácí.
Velký profit u Kláry máš za sportovní činnosti. Ty jsou reprezentovány jednoduchými minihrami. Můžete si později i vsadit a získat tak v případě úspěchu nějaké ty peníze, které potřebujete třeba na dárky pro Kláru. Pokud se budete držet pokynů, Tondových rad a hlavně zdravého rozumu, pak není co řešit a stačí už jen zkusit své štěstí u vaší digitální holky, kterou můžete taky špehovat ve sprchách. Tím se dostáváme ke grafice. A protože v jednoduchosti je krása, je celá grafika tvořena jen obrázky, které se jen různě posouvají. Žádné složité animace nebo dokonce třetí rozměr. Přesto je grafika naprosto dostačující a dobře působící. Hra je doprovázena jednoduchou melodií, která mě ale ani po hodině hraní nepřišla zas až tak protivná. Je přerušována jen trubkou a melodiemi při minihrách. Například soutěž v tanci je doprovázena známou kankánovou melodií.

Růžena Hlavová

Začněte psát a vyhledejte stisknutím klávesy Enter

Shopping Cart